Głos Pawłowa

Gazeta Regionalna Stowarzyszenia Przyjaciół Pawłowa

Zobacz "Głos Pawłowa" w wersji online... 

Przedsiębiorstwo Bednarskie „Pawłowianka” z Rejowca Fabrycznego PDF Drukuj Email
Przedsiębiorstwo Bednarskie „Pawłowianka” z Rejowca Fabrycznego

 

 Rok 2010 dla Przedsiębiorstwa Bednarskiego „PAWŁOWIANKA „ Zofii i Mariana Rzepeckich był bardzo udany i można stwierdzić ,iż strategia marketingowa jaką przyjęto przyniosła znaczące rezultaty.

Nastąpił zdecydowany wzrost produkcji wyrobów bednarskich głównie profesjonalnych beczek „winiarskich” i beczek pod koniak.

Kontakty z czołowym francuskimi producentami koniaków MARTELL COGNAC oraz HENNESSY dają poważne podstawy do dalszego rozwoju firmy i promowanie dawnego Pawłowskiego Bednarstwa.

Dział Marketingu firmy skupił się na plenerowych pokazach sztuki bednarskiej na terenie Polski, gdzie postawiono za główny cel promowanie wyrobów które są wytwarzane sposobem rękodzielniczym ma to na celu całkowite przejęcie rynku bednarskiego w Polsce.

Również nawiązano kontakty z producentami filmowymi , gdzie dla nich wykonano szereg produktów bednarskich sygnowanych marką PAWŁOWIANKA.

Między innymi wykonano piękną balię dębową do najnowszego teledysku Agnieszki Chylińskiej pt. „NIEBO” który był nagrywany w Chełmie.

Również nasze beczki stanowiły wystrój piwnic- leżakowni miodów pitnych w filmie „Ojciec Mateusz „ który został wyemitowany 28 października 2010 r.

Również wykorzystano nasze beczki w filmie o Browarze Książęcym w Tychach.

Marszałek Województwa Krzysztof Grabczuk i Kapituła „Marki Lubelskie” jednogłośnie przyznała firmie PAWŁOWIANKA certyfikat „MARKA LUBELSKIE”, gdzie na dzień dzisiejszy taki zaszczyt posiada tylko 17 firm na Lubelszczyźnie. Było to docenienie pracy całego zespołu firmy PAWŁOWIANKA i podkreśleniem jakości produktów które są wizytówką Lubelszczyzny.

Właściciele za sukces uznają również pozyskanie młodych adeptów bednarstwa, gdzie na dzień dzisiejszy pomimo 20-25 lat nauczyli się w firmie PAWŁOWIANKA wykonywać solidne wyroby bednarskie.

Firma nasza jako Ośrodek Bednarstwa PAWŁOWIANKA została umieszczona w przewodniku turystycznym po powiecie Chełmskim gdzie na podstawie tego przewodnika będziemy przyjmować wycieczki jak też organizować pokazy bednarskie czym chcemy uratować ginący zawód bednarza i zachować piękne tradycje pawłowskiego bednarstwa.

 

 

 

 

Marian Rzepecki